گزارش نمایشگاه اتومکانیکای دبی

نمایشگاه اتومکانیکا دبی (Automechanika Dubai) بزرگترین نمایشگاه تجاری و بین المللی قطعات خودرو مخصوصا در زمینه OEM در خاورمیانه است.

با افزایش درخواست بازار قطعات خودرو در منطقه، اتومکانیکا دبی نقشی کلیدی در اقتصاد خاورمیانه و منطقه آفریقا بازی می کند. اتومکانیکا دبی با همتی والا ،تولیدات و خدمات  پس از فروش اتومبیل را فراتر از منطقه خاورمیانه نیز مورد هدف قرار داده است و بدین ترتیب تولیدکنندگان خارجی و توزیع کنندگان و خریداران منطقه در کنار هم قرار داده شده اند. این نمایشگاه بیش از دو هزار نفر شرکت کننده از 60 کشور دنیا را گرد هم آورده و کالا های مورد نمایش 90 درصد از تمامی کشور های جهان و ده درصد ساخت خود کشور امارات متحده عربی است و با این تفاسیر دومین نمایشگاه از نظر تنوع قطعات و شرکت کننده ها پس از نمایشگاه فرانکفورت به شمار می‌‌آید. اختلاف مهم میان این نمایشگاه در استانبول و دبی در نوع استفاده و کاربرد بازار این دو کشور است. به این مفهوم که بیشتر قطعات مورد نمایش در اتومکانیکای ترکیه جهت صنایع تولید خودرو بوده. چرا که ترکیه دارای خط تولید انواع خودرو است در حالی که در دبی ماهیت نمایشگاه از شکل تولید خارج شده و به سمت قطعات مورد مصرف در خدمات پس از فروش رفته است .

نمایشگاه اتومکانیکای دبی یکی از مهم ترین نمایشگاه ها در زمینه قطعات خودرو در منطقه می باشد که هر ساله در 3 روز در محل نمایشگاه های بین المللی دبی برگزار می شود امسال نیز این نمایشگاه از 11 تا 13 اردیبهشت ماه برگزار گردید و شرکت کنندگانی از کشور های مختلفی همچون: ایتالیا، آلمان، ترکیه، ژاپن، کره جنوبی، تایوان، فرانسه، آمریکا، برزیل، ایران و بسیاری از کشور های مطرح جهان آخرین محصولات و دستاوردهای خود را در معرض نمایش قرار داده بودند.

اکثر محصولات ارائه شده در این نمایشگاه:

  • اجزا و قطعات
  • الکترونیک و سیستم ها
  • لوازم و میزان سازی
  • تایرها و باتری ها
  • ایستگاه های سرویس ماشین و کارواش ها
  • تعمیر و نگهداری

انجمن سازندگان ماشین، قطعه و مجموعه های صنعتی و خودرو تبریز برای دومین سال به عنوان غرفه گذار در این نمایشگاه حضور داشت و بازدید هایی از کشور های مختلف در این چند روز از غرفه انجمن صورت پذیرفت.

حضور اعضای انجمن قطعات خودرو شهر تولیاتی روسیه

بازدید  نمایندگان برند های مختلف قطعات خودرو از کشور های هند، ترکیه

برگزاری جلسات مشترک با تامین کنندگان قطعات از کشور ترکیه

تمامی حقوق مادی و م معنوی این سایت نزد انجمن سازندگان ماشین قطعه و مجموعه صنعتی و خودروی تبریز محفوظ می باشد . اجرا، پشتیبانی ،طراحی شرکت صدر افزار